Jdi na obsah Jdi na menu

Klaus po operaci!

29. 5. 2010

Klaus po operaci! Dostal kyčelní kloub pro mladé sportovce


Takhle šel Klaus v pondělí na předoperační vyšetření. Do nemocnice se pak ještě večer vrátil. Vpravo profesor Pavel Dungl, který Klause operoval.


PRAHA – Prezident Václav Klaus (66) už má operaci kyčelního kloubu za sebou! Včera ráno dostal v nemocnici na Bulovce umělý kloub. Dvouhodinovou operaci vedli dva nejšpičkovější čeští ortopedi, profesor Pavel Dungl a profesor Antonín Sosna. Zákrok proběhl bez komplikací, a tak se Klaus asi už dnes bude moci poprvé postavit na nohy.

„V nemocnici zůstane zhruba deset dní. Cítí se dobře. Zatím ale nepřijímá návštěvy,“ řekl včera Aha! mluvčí prezidenta Radim Ochvat.

Na Bulovku přijel prezident údajně už v pondělí večer a přespal tam. Operace proběhla včera ráno. Klaus je v nemocnici ubytován v nadstandardním pokoji, který stojí 800 Kč na noc. Žádná další privilegia prý nemá, normálně platí nemocniční poplatky a jí stravu jako ostatní pacienti. Klaus měl bolesti kyčelního kloubu již delší dobu, problémy mu dělalo hlavně vstávání ze židle. „Vpravili jsme mu model, který je vhodný pro mladší, sportovně aktivní pacienty,“ uvedl přednosta ortopedické kliniky Pavel Dungl. Klaus už jednou operaci odložil kvůli prezidentské volbě, teď už ale pod skalpel kvůli bolestem prostě musel. Dokonce byl kvůli tomu nucen zrušit Kolínka s masem a univerzální hnědou omáčkou mělo včera  k večeři
celé ortopedické oddělení, včetně prezidenta.návštěvu srpnové olympiády v Číně. V následujících třech měsících bude totiž docházet na rehabilitaci, do funkce by se však rád vrátil co nejrychleji.

Kliknutím zvětšte

 

 

 

 Autor: (er)
Foto Aha! – Alexandr Malachovský, ara

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář